Pożyczka bez sprawdzania w krd i bik

Wcześniej prezentowaliśmy różnorodne szczegóły dotyczące wyboru odpowiedniego projektu domu, ale żeby móc w czymś wybierać, najpierw trzeba pójść do któregoś biura architektonicznego.

Najlepiej jednak, aby nie było to pierwsze napotkane, bądź pierwsze znalezione w książce telefonicznej. Oto parę spraw, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania biura architektonicznego albo projektanta.

Poszukując odpowiedniej firmy abo osoby, na początku warto obejrzeć strony internetowe tych ekspertów. Już to może nam sporo powiedzieć. Jednakże szczególnym biurem informacji są też grupy dyskusyjne, gdzie okazuje się czy referencje umieszczane w internecie są zgodne z rzeczywistością. Ludzie, którzy korzystali dotąd  z usług określonego biura są w stanie podpowiedzieć, jak przebiegała współpraca, czy pojawiły się kolejne wydatki i jaki w końcu był efekt użycia projektu. Biuro, jakie jawi się nam jako wyjątkowo ciekawe, dobrze jest wcześniej odwiedzić. Możemy wtedy poprosić o wgląd do innych realizacji firmy. Ogólne wrażenie z wizyty też może sporo nam uświadomić o tym, czego powinniśmy oczekiwać po określonym projektancie. RaczejNigdy nie polecamy kierować się przy wybieraniu biura reklamą, bądź krótką notką na internetowej witrynie. To nie powie nam, czy wizja projektanta będzie nam się podobać, a także jak duże jest jego doświadczenie. W katalogach i w internecie projektanci ukazują się w najkorzystniejszym świetle, a rzeczywistość widoczna jest dopiero w trakcie osobistego spotkania. Gorzej, jeśli już po ukończeniu współpracy,  jesteśmy niezadowoleni z efektów. Zatem żeby unikać podobnych okoliczności, decyzję odnośnie projektanta dobrze jest podejmować niespiesznie, kierując się rozwagą zamiast emocjami, wywołanymi choćby wizualizacją pięknych projektów w galerii danego projektanta. Nie polecamy także kierować się stereotypami, czasami jest tak, że słabiej obsłuży nas wielkie i rozreklamowane biuro, niż projektant – wolny strzelec, który dość krótko funkcjonuje na rynku..


<< Poprzedni
Następny >>