Podhale latem

Od wielu lat jest wyjątkowo chętnie obieranym celem krajoznawczych ekspedycji oraz atrakcyjnym celem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Podhale to unikalna kraina, na terenie której czekają na turystów jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Doskonale rozwinięta baza noclegowa staje się kolejnym walorem tego regionu. Efekt? Turystyka ma się tutaj bardzo szybko. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym regionie? Na jakie atrakcje warto zwrócić wyjątkową uwagę? Podhale to głównie wspaniałe widoki. W tutejszej scenerii główne miejsce zajmują imponujące górskie pasma a także niezwykle malownicza dolina Dunajca. A jakie miasta warto tutaj odwiedzić? Jednym z ważniejszych ośrodków miejskich w tej części kraju jest Nowy Targ. Doskonała baza noclegowa i bardzo dobre połączenia to podstawowe sprawy, które docenili przebywający tu turyści. Dla wielu miłośników podróży Nowy Targ jest doskonałym punktem początkowym dla niejednej wycieczki po okolicy.

Podhale kusi też tak znanym miejscem, jak Zakopane.

Zimowa stolica kraju to cenne zabytki budownictwa oraz wznoszące się w pobliżu Tatry.

Wycieczki po nich każdemu turyście mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Podhale to również ciekawa oferta dla mniej aktywnych turystów.

Ciekawym kierunkiem wycieczki będzie Gubałówka, wielką popularnością cieszą się także wycieczki objazdowe po najbardziej interesujących miejscowościach Podhala.

Dębno Podhalańskie lub Łopuszna - oto wybrane miejscowości, które przyciągają turystów cennymi zabytkami.

Podhale to niezwykłe atrakcje przyrodnicze oraz piękne krajobrazy. To także wyjątkowe skarby sztuki ludowej, z którymi z pewnością warto się zapoznać podczas poznawania tej wspaniałej krainy..