Porady na temat pierwszego mieszkania

Decyzja o kupnie mieszkania, dla większości ludzi należy do przełomowych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Kiedy nie mamy zapewnionego wkładu osobistego, z reguły pobieramy długotrwały kredyt. Jak wybrać mieszkanko tak żeby służyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych osób planując nabycie nowoczesnego lokalu kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po drugie mały rozmiar. Niestety takowe myślenie może okazać się błędne.

Kupując nowe mieszkanko musimy myśleć przyszłościowo.

Lokale znajdujące się w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały rozmiar kawalerki może okazać się nie dostateczny. Nawet jeśli nie dumamy o założeniu rodziny, bardziej użyteczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od naszych preferencji,możemy lokal wynająć. Godzi się też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są ciche, a bloki tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. W dodatku warto pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Trzeba zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były trafnie naświetlone. Dlatego dobrze jest zaczerpnąć pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Kolejną istotną zapytaniem jest wybór odpowiedniej kondygnacji.

Pamiętajmy, że kwatery na parterze, kilkakroć są tanie i posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na możliwość kradzieży..
Zobacz:
Nie cierpisz odmawiać sobie słodyczy?
Sporo słów o plastyce
Moja opinia o leasingu
Szybkie pożyczki bez zaświadczeń - oferta
Zdjęcia produktowe
Szybkie gubienie wagi