Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Ciążę należy zaplanowac
Ranking środków na rzęsy który produkt warto użyć? Dowiesz się tutaj
Wypoczynek w górach - doskonałe miejsce z świeżym powietrzem
Bagażniki rowerowe na dach wrocław
Podhale latem
Kogo polecacie jako dobrego hydraulika w Poznaniu?